PLĪTIS, KRĀSNIS UN ARĪ KAMĪNI MĀJĀM UN PIRTĪM

PLĪTIS, KRĀSNIS UN ARĪ KAMĪNI MĀJĀM UN PIRTĪM

7. septembris, 2020 Bez tēmas 0

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tādējādi loģiski, ka aktuāls kļūst jautājums par piemērotu telpu apsildīšanu savā mājoklī. Šādos gadījumos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apkurināšanu rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot siltumu apkures sezonas sākumā.

Bet, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi risinājumi tam, kā drēgnā laikā nodrošināt siltas telpas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mājas vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības apstākļos būtu iespējams mainīt telpu apsildes veidu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājas vidū, lai tam var piekļūt ērti no katras telpas mājā un skurstenim pievienot krāsni vai arī kamīnu.

KAMĪNKRĀSNS VAI PLĪTS? KĀ IZVĒLĒTIES?

Mūsdienās būtu iespējams atrast vairākus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tālab, ekonomiski izdevīga alternatīva būtu krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures risinājumi. Mājās sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī patīkamām emocijām. Nevajag baidīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās labi pilda savu lomu un nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta izvēle lielām telpām, piem. viesistabām vai studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no katras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Eksistē iespēja iegādāties arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums visādā ziņā liksies komfortabls visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Saprotams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai blakus telpām. Piem., ja esat pirts saimnieks, eksistē vairāki risinājumi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu formu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un arī gaumīga skandināvu vizuālā noformējuma.

Atbilstošu apkures iekārtu savas mājas vai arī citu telpu apsildei, sameklēt noteikti nav problēma, un arī nevajag aizmirst, ka gada aukstajā laikā nekas tā neienes mājās un sirdīs siltumu, kā sprakšķoša krāsniņa vai kamīns!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *