KAS REGULĒ KANALIZĀCIJAS SISTĒMAS NOTEIKUMUS PAŠVALDĪBĀ?

KAS REGULĒ KANALIZĀCIJAS SISTĒMAS NOTEIKUMUS PAŠVALDĪBĀ?

3. jūlijs, 2021 Bez tēmas 0

Būvējot māju vai veicot jau esošas ēkas renovāciju visos tās posmos, ir nepieciešams pārliecināties par visu uzstādāmo un jau uzstādīto komunikāciju funkcionalitāti.

Šajā jautājumā īsti nav tādu faktoru uz kuriem pievērt acis ar domu, ka kaut kad nākotnē gan jau tas tiks sakārtots. Viena nesakārtota lieta noved pie nākamās, kas nozīmē to, ka remontdarbi drīz vien būs jāveic atkal. Kanalizācija ir viena no svarīgākajām komunikācijām, jo rūpējas ne tikai par antisanitāru apstākļu novēršanu mājoklī, bet arī par vides nepiesārņošanu.

Uzzini vairāk – http://www.bio-kanalizacijas.lv/biologiskas-attirisanas-iekartas/

Ikdienā, mājsaimniecībā, dažādu darbību rezultātā tiek patērēts ļoti daudz ūdens, kas ir jānovada dabai draudzīgā veidā, neradot antisanitārus apstākļus un neveidojot nepatīkamas situācijas, kad kanalizācija regulāri aizdambējas gan virtuvē, gan vannas istabā. Septiķi vai biokanalizācija ir alternatīva situācijās, kad pilsēta skomunikāciju sistēma ir pārāk tālu, vai pieslēgšanās izmaksas ir pārāk augstas. Pilsētās dzīvojošajiem iespējas noteikti būs plašākas, jo ir jau attīstīts komunikāciju tīkls, taču lauku rajonos ar to ir mazliet sarežģītāk.

KAS JĀSAPROT BŪVĒJOT NOTEKŪDEŅU SISTĒMU JAUNAJĀ MĀJOKLĪ?
Septiķis, bioloģiskās attīrišanas iekārtas un pilsētas centralizētā kanalizācijas sistēma ir opcijas, kas pieejamas tiem, kuriem būvējot māju, nepieciešams izbūvēt arī bio kanalizāciju. Bioloģiskā attīrīšanas iekārtā ir daudzfunkcionāla. Pārstrādāto ūdeni ir iespējams izmantot dārza laistīšanai vai citiem tamlīdzīgiem darbiem. Arī tā tīrīšana neprasa lielu uzmanību, taču tai nepieciešams elektrības pieslēgums, kura patēriņš nav lielāks kā ledusskapim. Septiķis ir vienkāršāks risinājums, jo nav vajadzīga elektrības padeve, taču tā ūdens nedrīkst nonākt dabā un ir regulāri jātīra. Atdalīto ūdeni nedrīkst lietot atkārtoti, tādēļ pāris reizes gadā jāizmanto asenizācijas pakalpojumi, kas septiķi izsūknē.

BIOLOĢISKĀS KANALIZĀCIJAS PIESLĒGŠANAS NOSACĪJUMI.
Kanalizācijas sistēmas izveidē savam mājoklim, ir jāpielāgojas pašvaldības noteikumiem. Ir viegli pieslēgties pie pilsētas ūdensvada un kanalizācijas, ja tuvākā caurule atrodas 200 metru attālumā. Izmaksas nosaka dažādi faktori – nepieciešamo materālu cena, darbs tiks veikts pašu spēkiem vai tiks algoti speciālisti un tamlīdzīgi. Ja noteksistēma nepieciešama nelielā privātmājā vai vasarnīcā un gruntsūdeņu līmenis atļauj, tad gana labs būs septiķis. Septiķis tiek ierakts zemē, tam ir pamatā divas tvertnes, kurās notiek filtrācijas process, taču izfiltrētais ūdens nedrīkst būt novadīts atpakaļ dabā un periodiski jāizsūknē. Vēl ir opcija izbūvēt biokanalizāciju, kur filtrācijas procesā piedalās bakterijas, kas pārtiek no organiskajām vielām un ūdeni pēcāk var izmantot dārza laistīšanai, piemēram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.