RIEPU SERVISA IETEIKUMI RIEPU NOMAIŅAI.

RIEPU SERVISA IETEIKUMI RIEPU NOMAIŅAI.

8. februāris, 2021 Bez tēmas 0

Savas automašīnas riepu apskate un serviss ir jāveic vienmēr, ne tikai mainoties sezonai. Bieži autovadītājus var iedalīt divās kategorijās. Pirmais autovadītāju tips ir tas, kas dod priekšroku riepām ar kurām var braukt jebkādos laikapstākļos jeb vissezonas riepām.

Otra daļa izvēlas divus riepu komplektus – ziemas kā arī vasaras, kas tiek mainīti balstoties uz laiku aiz loga nākot ziemai un vasarai. Riepas nodrošina pareizu mašīnas saķeri ar ceļu, tādējādi to tehniskajam stāvoklim ir jāseko līdzi vienmēr kā arī nepietiek tikai ar vizuāli noteiktiem defektiem vai aptuvenu protektora nodiluma noteikšanu. Šī iemesla dēļ riepu serviss un arī tehniskā apkope ir tik nozīmīgi un vajadzīgi katram mašīnas īpašniekam, kas piedalās ceļu satiksmē.

Izvēloties atbilstošus riepu komplektus savām automašīnām, jāapsver, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, visu sezonu riepām. Kamēr ar parastajām ziemas un vasaras riepām nekādu pārpratumu nevar rasties, mulsumu mēdz izraisīt vissezonas riepas un kā tās kalpo vienlīdz labi dažādos laikapstākļos un gadalaikos, kā arī temperatūras svārstībās. Galvenā riepu atšķirība ir ķīmiskajā sastāvā, kas paredzēts dažādām gaisa temperatūrām, lai gadalaiku maiņa neieteikmētu braukšanas kvalitāti. Uz slidena un salīdzinoši auksta ceļa seguma ziemas mēnešos, noteikti noderīgas būs ziemas riepas ar radzēm. Ja izvēlēsieties savam auto uzstādīt vissezonas riepas, tad jāņem vērā dažas to īpašības, piemēram, nav ieteicams ilgstoši braukt laikapstākļos, kas aukstāki par 0 grādiem, kā arī vasaras mēnešos protektora nolietojums ir lielāks.

LIELISKS RIEPU UN DISKU SERVISS.
Jebkurā auto servisā vai riepu garāžā ir iespēja pārbaudīt ne tikai riepu tehnisko stāvokli, bet arī riepu diskus. Diski var būt izdatavoti no dažādiem materiāliem, taču vispopulārākie ir lietie, jeb vieglmetāla diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Šī iemesla dēļ pat neliela bukte vai ieloce diskā var radīt būtisku atšķirību braukšanas kvalitātē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *