Patlaban ir tik ļoti neskaitāmas lēcas internetā vai veikalos – kādā veidā izdarīt pareizu atlasi?

Patlaban ir tik ļoti neskaitāmas lēcas internetā vai veikalos – kādā veidā izdarīt pareizu atlasi?

14. janvāris, 2021 Bez tēmas 0

Nevar noliegt to, ka kontaktlēcas mūsdienās tiešām ir un paliks ļoti pazīstamas un pieprasītas. Kontaktlēcas jau ir veiksmīgi nomainījušas brilles un kvalitatīvi koriģē tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu uc. Kontaktlēcas izvēlās arī skaistumam , lai piemēram mainītu acu krāsu vai piešķirt neparastuma noti acīm. Kurā brīdī un kurš tad izgudroja lēcas?

Vai varat iedomāties, ka pats Leonardo da Vinči ir tas, kas 16.gs. (precīzāk, 1508. gadā) izveidoja skices, kas attēlo ierīci, ko var izmantot redzes koriģēšanai. Nākamo ieguldījumu ienesa R.Dekarts 1637. gadā. Tā bija maza caurulīte, kas tad piepildīta ar ūdeni, tādējādi izveidojot sava veida palielināmo stiklu.
Bet pirmās lēcas radās 1888.g. un tās radīja stikla pūtējs Mullers. Viņam bija draugs, kurš zaudēja plakstiņu acij un viņam bija akūtas sāpes un pastāvīgs sausums acīs. Stiklinieks centās tam izlīdzēt, un no stikla izgatavoja lecas acīm. To centrs bija caurspīdīgs, bet malas baltas, lai varētu visu redzēt apkārt. Slimnieks uzlika kontaktlēcas, un redze uzlabojās.
Vēlāk Mullers sāka masveidīgu kontaktlēcu ražošanu. Tomēr šīs kontaktlēcas nebija pilnīgi pielāgotas cilvēkiem. Tās varēja vilkt tikai ierobežots skaits cilvēku. Masveida kontaktlēcas ražošanu savās rokās ņēma K.Zeiss un O.Šots.

Pateicoties tam, šodien mūsdienu tirgus tad ir pārpildīts ar ļoti savādākiem produktiem, pārdodas krāsainas lēcas un par crazy lēcas. Tās atvieglo mūsu ikdienu, turklāt attīstoties digitālajai videi, pieņemama lieta ir tāda kā kontaktlēcas interneta veikals, kurā parasti ikvienas kontaktlēcas cenas ir zemākas nekā, piemēram, parastos optikas salonos. Turklāt te palīdz eksperti, kuri palīdzēs piemeklēt Jums atbilstošāko variantu.

Kam vērst pastiprinātu uzmanību, kad tiek pirktas lēcas acīm?

Pirmais, kam tieši vērst pastiprinātu uzmanību, izvēloties kontaktlēcas, ir un būs tieši tas, vai, piemēram, lēcas jau ir mīkstas, vai cietas. Cietās kontaktlēcas ļoti pilnveidojās. Sākotnēji viņas tika no stikla, pēc tam no organiskā stikla, plastmasas un pārklāja visu virsmu acij. Pēdējais attīstības posms jau bija izgatavošana no īpaša materiāla – silikona akrilāta. Galvenās cieto lēcu īpašības ir minimāls attēla kropļojums (materiāls labāk saglabā savu formu), bojājumu izturība, mazāk nokļūst netīrumi uz tā, vajadzība mitrināt pašas lēcas ir daudz mazāka, jo tās ir bez ūdens un neizžūst ilgi valkājot, labi kopjot, lietošanas termiņš pārsniedz mīksto lēcu lietošanas termiņu. Savukārt mīkstās kontaktlēcas jau ir izgatavotas no īpaša elastīga materiāla – silikona hidrogēla vai hidrogēla. Pēc maiņas nepieciešamības ir vienas dienas kontaktlēcas (vienreizējas), vienas nedēļas vai arī divu nedēļu kontaktlēcas, plānveida lēcas, kas jānomaina ik pēc 1-3 mēnešiem un tradicionālās, kur maina ik pēc sešiem mēnešiem. Bez šaubām, ikvienas lēcas cena ir atkarīga ne tikai no materiāla, bet arī, piemēram, no nēsāšanas termiņa. Turklāt vēl atrodamas krāsainas lēcas, kuras var pilnīgi pārvērst ārējo izskatu. Lēcas internetā ir atrodamas lielā vairumā un eksperti Jums var arī nodrošināt izsmelošas atbildes lēcu izvēlē. Nenoliedzami, svarīgi, lai lēcas cena nav sevišķi maza, jo kvalitātei šajā gadījumā būs ievērojama loma un labāk atlasīt pārbaudītu ražotāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *