Kā pareizi izvēlēties parketa dēļus vai laminātu?

Kā pareizi izvēlēties parketa dēļus vai laminātu?

5. novembris, 2020 Bez tēmas 0

Remontējot dzīvokli mēs atnākam pie jautājuma, kādi tad grīdas segumi ir labākā izvēlēšanās. Salīdzinam visus veidus, meklējam labāko līdz atrodam to īsto. Mūsdienu grīdas patiešām ir ļoti dažāda varianta. Izvēle būs atkarīga no kopējā dizaina plāna, no uzlikšanas iespējām vai telpas funkcionālajām īpašībām.

Dažādi segumu tipi kā arī to piemeklēšanas kritēriji

Lai uzzināt, kas tad ir labāk – lamināta grīdas dēļi vai jau parkets. Ieteicams uzzināt tās īpašības ar ko tie savstarpēji atšķiras. Lamināta grīdlīstes bez šaubām tad ir izdevīgāks opcijas variants nekā tas pats parkets, šajā gadījumā būtu jāmin, ka lamināta cena būs atkarīga no tā klases. Dzīvojamai telpai labāk izvēlēties trīs klases – divdesmit pirmā, otrā vai trešā. Divdesmit pirmās klases lamināts kalpo 2 gadus, pēc kā tas noberžas un deformējas, divdesmit otrā klases lamināta ieklāšana tiek īstenota istabās, kur maz tiek staigāts, tā kā tas kalpo ne ilgāk par 4 gadiem, šis lamināts nevar būt izmantots viesistabās, virtuve un gaitenī. Bet 23 klases grīdlīstes kalpo 6 gadus, ko izmanto visām dzīvojamām telpām ar ne pārāk intensīvu ekspluatāciju. Šodien biežāk izmanto 32 klases laminātu, jo tas kalpo līdz pat piecpadsmit gadiem, bez tam biežāk sis ir tieši tas lamināts akcija uz kuru ir tiešām laba.

Parkets tiek pieskaitīts pie dārgākiem segumiem, bet šis to ir nopelnījis, jo šī materiāla izturība un arī augstā kvalitāte, tieši tā kā pirms 100 gadiem, arī šodien ir augsta. Šī veida grīdlīstes izceļas ar to, ka ir no īsta koka, šis ir ļoti vertīgs apstāklis šodien, kad viss ir sintētisks un apstrādāts. Pie tam parkets ir ekoloģiski tīrs un unikāls un Jūs variet būt droši, ka Jūsu grīdas ir ekskluzīvas. Galvenais šī materiāla mīnuss būs jau parketa cena, tā ir salīdzinoši augsta. Tajā pat brīdī var tikt izvēlēts trīsslāņu parkets, kur virskārtu veido dažnedažādu koka līmētas un finierētas lameles, kuras beigās pārklāj ar eļļu un laku.

Grīdas segumi biežāk tiks meklēti specializētās vietās, piemēram, kāds parketa centrs, kur jau grīdas segumi atrodami lielā dažādībā. Šeit parasti ir sastopams arī lamināts, un speciālisti varētu sniegt atbildi uz tādiem jautājumiem, kā piemēram,, ar ko lamināts un parkets atšķiras savā starpā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *