Cīņa par miljoniem – bokss pasaulē un Latvijā!

Cīņa par miljoniem – bokss pasaulē un Latvijā!

26. decembris, 2017 Bez tēmas 0

Bokss parasti netiek ierindots pasaules populārāko sporta veidu sarakstā kā, piemēram, futbols vai hokejs, taču tam ir gana daudz fanu un piekritēju visā pasaulē, kas boksa latiņu profesionālā līmenī ir pacēlis tik augstu, ka naudas balva par cīņām ir mērāma vairākos desmitos un pat simtos miljonu dolāru.

Atgādināsim, ka profesionālajā boksā, naudas balva tiek sadalīta abu sportistu starpā. Pēdējā laika visdārgākā boksa cīņa bija starp Floidu Meivezeru un Meniju Pakjao. Cīņas kopējais naudas balvas fonds bija 250 miljoni dolāru, kuru abi sportisti sadalīja savā starpā attiecīgi 150 miljoni uzvarētājam Meivezeram un 100 miljoni Pakjao. Vislētākā biļete uz šo cīņu maksāja nedaudz mazāk kā 3000 dolāru, bet dārgākā teju 41 tūkstoti ASV dolāru!

Pelnošākie bokseri.

Pelnošāko nozares līderu saraksti vienmēr tiek ļoti atsaucīgi uzņemti un tādi tiek veidoti arī sportā. Ja runa ir tieši par boksu, tad saraksta augšdaļā dominē tieši bokseri – Meivezers un Pakjao. Turklāt, šie divi sportisti saraksta pirmās pozīcijas dala jau vairākus gadus pēc kārtas. Ja runājam par Latviju, tad profesionālo bokseru mums nav daudz. Visatpazīstamākais ir Mairis Briedis, kurš Latvijas vārdu pasaulē, nes tik pat veiksmīgi, kā Kristaps Porziņģis. Arī bukmeikeri parasti ir pozitīvi noskaņoti par Brieža uzvarām un līdz šim viņu viedokli nav bijis iemesla apšaubīt. Nākošā svarīgākā cīņa Latvijas boksā norisināsies 27. janvārī – Briedis vs Usiks.

Mairis Briedis savu profesionāļa karjeru uzsāka 2009. gadā un ne reizi nav zaudējis savam pretiniekam. Precīzāk – aizvadījis 23 cīņas savas profesionālās karjeras laikā, no kurām 18 ir beigušās ar nokautu. Briedis Latvijas sporta vēsturi pārrakstīja 2013. gadā, kad kļuva par pasaules čempionu savā svarā kādā no kategorijām. 27. janvārī Briedis cīnīsies par pirmā smagā svara čempiona titulu IBO versijā pret ukraini Oleksandru Usiku. Pēc ilgām spekulācijām par mača norises vietu, ir skaidrs, ka tas norisināsies “Arēna Rīga”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *